Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklıkları, herkesin karşılaşmaya alıştığı ciddi bir problemdir. Herkes tuvalet tıkanıklıklarını kendince yöntemlerle veyahutta kulaktan dolma bilgilerle halletmeye çalışır. Oysaki tuvalet tıkanıklığı durumlarında yapılan yanlış çalışmalar, tesisat sistemlerine ciddi zararlar verebilir. Tıkanıklığı açmak adına kimyasal madde dökmek de yapılan bu hataların başında yer almaktadır. Özellikle de tuz ruhu gibi yakıcı etki gösterebilecek kimyasal maddelerin kullanımı, binanın tesisat sistemindeki borularına zarar vermekte, kullanılamaz hale getirmektedir.

Tuvalet Tıkanıklarında Yapılması Gerekenler

Tuvalet tıkanıklığı karşısında klasik yöntemlerin birçoğu başarısız sonuçlar vermekle birlikte, her tuvalet tıkanıklığında da tesisatçı çağırmak gerekmemektedir. Tesisat sistemine zararı dokunmayacak yöntemleri kullanmak, kullanılabilir yöntemlere bakıldığında ise başı tuvalet pompalarıyla yapılan çalışmalar çekmektedir. Tuvalet pompası yardımıyla 15-20 kez ard arda itme çekme işlemi yapılmalıdır. Ardından birkaç litre su dökülmeli ve 5-10 kez daha pompa ile itme çekme işlemi yapılmalıdır. Eğer tıkanıklık açılmadı ise bu işlem birkaç kez daha tekrar edilmeli, başarısız sonuçlanıyorsa son çare olarak tesisatçılara başvurulmalıdır.

Tesisatçılar, tuvalet tıkanıklıklarında uyguladıkları teknikler ile kısa süreli çalışmalar sonucunda başarıya ulaşabilmektedir. Öncelikle tıkanıklığın sebebini ve sorunun boyutunu belirleyen tesisatçılar ardından özel kanal açma cihazlarıyla tıkanıklığa yol açan nesneyi parçalamaktadır. Tamamen parçalanan nesne yine bu cihaz yardımıyla dışarı alınmakta, böylelikle sorun ortadan kaldırılmaktadır. Klasik yöntemlerle yapılan çalışmalara nazaran kesin sonuçlar vermesinin en büyük sebebi de budur. Yani tıkanan nesneyi parçalaması ve dışarı atması. Klasik yöntemler kullanıldığında ise tıkalı nesne tesisat sisteminde itilmekte, daha ciddi tıkanıklıklara sebebiyet verebilmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Ücretleri

Tuvalet tıkanıklığı konusunda tesisatçı çağırmak, en mantıklı ve zahmetsiz çaredir. Pompalarla saatler boyunca uğraşmak yerine, uzman ekiplerin çağrılması ve tıkanıklığın hızla halledilmesi oldukça mantıklı görünmesine karşın çoğu zaman halkımız bunu tercih etmemektedir. Klasik yöntemlerle tıkanıklıkları ortadan kaldırmak isteyen bilinçsiz kişiler, tesisat sistemini kullanılamayacak bir hale getirebilmekte, bulunduğu apartman sakinlerinin de rahatsız olmasına sebebiyet vermektedir. Halkımızın bunu tercih etmesinin en büyük sebebi irdelendiğinde, yüksek maliyet korkusu başı çekmektedir.

Günümüz tesisatçıları tuvalet tıkanıklığı konusunda halkımızın zannettiğinin ötesine oldukça uygun fiyatlarda da çalışmalar yapılmaktadır. Tesisatçılar için oldukça basit bir çalışma olan tuvalet tıkanıklığı açma işlemi kısa sürede yapılabilmesi ve zahmetinin az olması bakımından uygun fiyatlarda yapılmaktadır. Çalışmanın büyüklüğüne göre fiyat politikası gütmekte olan tesisatçılar, ödemede zorlanılacak fiyatlardan kaçınmaktadır. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı konusunda hiç zahmete girmeden siz de bir tesisatçı çağırabilirsiniz. Uygun fiyatlar, kaliteli hizmet ve kesin çözümler tesisatçılarla birlikte sizin adınıza da mümkün olacak.

Tesisatçılar ve Çalışmaları

Tesisatçılar, tuvalet tıkanıklığı konusunda genellikle kameralı teknolojik ürünler ile işçilik masraflarını düşürmektedir. Öncelikle kamera yardımıyla sorunu tam olarak belirleyen ekip, ardından sorunu ortadan kaldırabilecek özel kanal açma cihazlarıyla müdahale etmektedir. Kanal açma cihazları, boruyu tıkayan nesneyi öncelikle parçalamakta daha sonra da parçalanmış nesneyi dışarı atmaktadır. Oldukça sistemli gerçekleşen bu işlemi, kısa bir sürede tamamlanmakta, ev halkı pis koku gibi olumsuzluklarla karşılaşmamaktadır.

Klasik yöntemler kullanıldığında karşılaşılan bu pis koku da böylelikle sorun olmaktan çıkmaktadır. Tesisatçılar, tuvaleti tıkayan her nesneyi bu yöntemle çıkarabilmekte, problemi ortadan kaldırmaktadır. Siz de karşılaştığınız her tuvalet tıkanıklığı durumunda size bir telefon kadar uzak olan tesisatçıları çağırmalısınız. Oldukça büyük bir problem olabilecek olan ve sık sık karşılaşılan tıkanıklıklara böylelikle son verebilirsiniz.

MENU