Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinin yoğun hasarlar ile sonuçlanmasında ki temel neden su giderlerinin en yoğun geçtiği banyo içerisinde olmasıdır. Duvar ve zemin olarak geçişlerin yapıldığı borular üzerinden alınan darbeler ile patlayan su boruları, kırılan banyonuz kalitesiz ustaların yaptığı işlemler olarak artık mazide kaldı. Lavabo kullanımı günlük hayatımız da olmazsa olmazlarımız arasında yer alır. Elimiz kirlendiğin de saç bakımlarımızı yaparken sürekli lavabo kullanma ihtiyacı duyarız. Bu yoğun kullanım da atılan birçok madde anlamına gelir.

Evimiz de yada iş yerimiz de kullanmış olduğumuz lavaboların birkaç kişi tarafından kullanılması dış mekanlar da belki yüzlerce kişinin aynı gün içerisinde kullanması ile aynı ölçüde sorun yaşatmaz. Belki siz de şu anda bu yazıyı okuyorsanız ve bir iş yeriniz varsa lavabo tıkanıklığından dert yanıyor olabilirsiniz. Bu tarz mekanlar da görselliğin ön planda olmasından kaynaklı yoğun tadilatlı bir işlemi yaptırmak için ne zaman vardır ne de müşterilere gürültü patırdı rahatsız edecek bir zaman.

Eminim ki istediğiniz kısa zaman içerisinde lavabo tıkanıklığı açma işlemini yaptırabilmek. Kendimi bir müşteri olarak hayal ettiğim zaman lavabosu mahfolmuş kırılmış bir halde gördüğüm bir maken da üstelik de bu kırılmalardan dolayı açılan boruların pis kokuları etrafı tamamen saracağı için belki terk etmek zorunda kalabilirim. İstanbul tesisat olarak ise biz size müşterileriniz içeri de rahat rahat otururken olabildiğince sessiz ve kırılmalar ile oluşabilecek seslerin hepsini en minimum hatta hiç yok denecek seviyey ulaştırarak tıkanıklığı giderme imkanı sunuyoruz.

Bunu yaparken de öyle binlerce liralık bir bedel ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Lavabo tıkanıklığını bölgesel olarak belirleyerek işe başlamak en önemli işlemlerden biridir. Bunu belirlemek için bu zamana kadar uygulanan ilkel yöntemlerin lavabonuza en çok zarar veren işlem süreci olduğunu söyleyebiliriz. Borunun hangi noktasın da olduğunu bulmak için mecburen kırılması gereken duvarlar artık ne kadar gereksiz yere çekilen sıkıntılardan biri olduğunu uygulamış olduğumuz modern teknikler ile daha iyi anlayacaksınız.

Lavabo tıkanıklığı açma işlemi için dediğimiz gibi öncelikle yer tespiti yapmakla başlıyoruz. Bunu yapmak için kullandığımız kameralar borunun içerisinde dolaştırılarak görüntü alarak ilerlenir. Bu yöntemler kısa zaman içerisinde tespit ettiğimiz tıkanıklığın etrafını en başta net bir şekilde göremediğimiz için maddelerin temizlenmesinin ardından hasar tespitine geçilir. Birçok firmanın atlamış olduğu  bu işlem aslında sorunlara sadece madde birikmesi olarak bakmadığımızı göstermektedir.

Robotlar ile tıkanan maddeler borunun içerisinden temizlendikten sonra hattın 3 metre kadar altına inebilme özelliğine sahip bu cihazlar tıkalı noktada meydana gelen sorunları daha net görmemizi sağlar. Kireçlenme yada kırılma gibi bir sorunun olup olmadığına bakılır ki genellikle meydana gelen tıkanmalar bu sebepten kaynaklanıyor. Kireçlenme olması durumunda basınçı su ile tesisatınızı isteğiniz takdirde ustalarımız tarafından yıkatabiliyorsunuz.

Meydana gelebilecek her türlü tıkanıklık sorunlarına karşı her zaman hazırlıklı olan ustalarımız ile ani müdahale edilecek noktalar da bile akıllı çözümler ile başarılı sonuçlar alınır. Gördüğünüz gibi lavabo tıkanıklığı açma işlemi sırasın da sürekli bir taraf kırıldı mı diyerek kontrol etme ihtiyacı duymadan borunun içerisin de uygulamış olduğumuz bütün onarımların izleme kalitesi ile farklı bir onarım sağlamaktayız.

MENU