Kanal Açma

Kanal Açma işlemlerine duyduğumuz ihtiyaç oluşmasında ki etken meydana gelen tıkanma sorunları olmaktadır. Aslında bu tıkanmalar karşısında doğru bir biçimde yapılmayan işlemler sonrasında daha büyük hasarlı işlemlere neden oluyor. Kendi yaşamış olduğumuz bir sorunu anlatmak gerekirse sürekli kanalım da yaşamış olduğumuz tıkanma problemlerin de hep iskinin vermiş olduğu hizmetlerde yararlanıyordum.

En az 2 ayda bir kere çağırmış olduğum iskinin kanal giderinden vermiş olduğu tazyikli su sayesinde belli bir noktadaki artık maddelerin temizlenmesini saplayarak bir süre giderlerimi rahat kullanmamı sağlıyordu. Fakat sonrasında kanal borusundan birikmeye başlayan maddeler ile gider seviyesine kısa zaman içerisinde gelerek gene tıkanma sorununun oluşmasını sağlıyordu.

Çağırdığım ustalar ile tuvaletim tıkandıysa tuvaletimi lavabom tıkandıysa lavabom da tıkanıklık açma işlemi yaptırarak asıl büyük sorunun onarımını sürekli erteliyordum. Fakat 2-3 ayda bir artık maddeler ile dolan giderlerin getirmiş olduğu olumsuzluklardan bıktığım için kameralı kanal temzileme işlemi yapan bir firmadan destek aldım ve asıl sorunumun ne olduğunu o zaman daha iyi anladım. Binamız çok eski bir yapı olduğu bu eskimenin zamanla kanalın zeminin de meydana gelmesi kırılma ve çökmelerin oluşmasına neden olmuştu.

Fakat ben sürekli uygulamış olduğum gereksiz işlemler ile hem de iskini zten eskiyen kanalın üzerinden bir anda vermiş olduğu tazyikli su ile kırılmanın daha fazla büyümesine neden olarak hattımın tamamen kopmasına neden olmuşum. Tekrar giderlerimin kanala bağlanması için evimde döşenecek yeni hattın gerekliliği olması ve bu durum karşısında ne yazık ki evimin zemininin birden çok noktasında yapılacak kırılma işlemleri ile sonuçlanacağını duyunca yaptırmaktan vazgeçtim ve bu nedenle de sürekli kanal borusu açma işlemiyle giderlerimin tıkanmasını engellemiş oluyorum.

Fakat en başında uzman bir firmadan destek alsaydım heme kanalın kolaylıkla onarımının yapılmasını sağlamış olurdum hem de binlerce liralık masrafların getirmiş olduğu can sıkıc durumları da yaşamamış olurdum. Anlatmış olduğum bu durum eminim ki birçoğunuzun da başına gelmiş bir durum olmaktadır. Fakat evinizden kanala çekilecek yeni bir hattın hasarları çok büyük olmaktadır. Tamamen kırılması gereken fayanslar ve yeniden çekilecek bir hat ile evinizin inşaat alanından hiçbir farkı kalmayacak ve ödemek zorunda olduğunuz yüklü miktarlar da cabası olacaktır.

Oysa biz görüntülü kanal açma cihazlarımız sayesinde yapılan erken ve yerinde tespitler ile sorunların görmezden gelinmesine izin vermeden daha fazla büyümesini engelleyerek kısa süre içerisinde önlemini alıyoruz. Tabi ki bunu yapmamız için de sizi hemen bizleri aramanız ve zaman katbetmemeniz gerekir. İhmal edilen her zaman size maddi açıdan ağır bir yük olarak geri döneceği gibi gider boruları içerisinde biriken maddelerin nedeniyel etrafı saracak olan ağır bi lağam kokusu kokusu ve sağlığı rahatsız edecek derece etrafa yayılann mikroplar ile hastalanmanıza bile neden olmanız mümkündür.

Son derece rahatsız ve morel bozucu olan bu durumlardan kurtulmak ve her açıdan sağlıklı uygulanan işlemler de kırmadan dökmeden kanal temizleme işlemi yapıyoruz. Kırmadan yapmış olduğumuz bu işlemlerin kullanılan dedektörler sayesinde gayet zamanın da ve dorğu tespitler ile kanalın içerisine gerek duyulmadan yapılması günlerce uğraşılan işlemlerin dakikalar içerisinde yapılmasına neden olan nokta atışı ile tıkanmış bölgelerin temizlenmesi sağlanır. Daha detaylı bigi almak kanal temizleme işlemlerimizden yaralanmak için mutlaka bizleri arayın.

MENU