Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo Tıkanıklığının Nedenleri

Banyo tıkanıklığı herkesin başına gelebilecek ve geldiği zamanda çözümü diğer tıkanıklıklara göre biraz daha zor olan bir problemdir. Çok sık kullanılan ve toplu kullanım alanı olarak adlandırılan banyolarda çoğu kişi çok zaman harcıyor ve temizlik işlerini banyolarda görüyor. Temizlik yapılırken kullanılan kimyasallar veya çıkan pislikler nedeniyle borular hasar görmekte ve tıkanıklığa ya da kaçırmaya sebep olmaktadır. Görülen bu hasarlar nedeniyle de birçok ev veya işyeri mağdur durumda kalmakta ve banyo tıkanıklıklarını en kolay ve ucuz yoldan açmak için çareler aramaktadır.

Banyo tıkanıklıklarının en büyük nedeni, klozetlerin içine atılan yabancı cisimler olabileceği gibi banyo yaparken gideri dolduran saç, kıl gibi cisimlerde banyonuzu tıkayabilmektedir. Ayrıca zaman içinde çok kullanılmaya bağlı kireçleşme, taşlaşma nedeniyle de tıkanabilme ihtimali vardır. Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak bu sorunları çözen çeşitli sistem ve makineler geliştirilmiştir.

Banyo tıkanıklığı yaşamanıza neden olacak bir diğer etken de pimaş olabilir. Pimaşın eğim açısının doğru olup olmadığı da ekipler tarafından tespit edilebilmekle birlikte yanlış eğim var ise pimaş yeniden döşenir. Fakat banyonuzdaki sorun bu sorunlardan biri değilse ve banyonuzun giderine atılmış olan bir cisim tıkanıklığa sebep oluyorsa bunu da son teknoloji ürünleri kullanan firmalar kolaylıkla aşmaktadır.

Banyo Tıkanıklığının Tespiti

Banyo tıkanıklığınızı gidermek için her şeyden önce uzman bir ekip yardımıyla sorunun nedenini bulmak gerekir. Bu cismin ne olduğunu da görüntüleme cihazları aracılığı tespit edilerek hangi müdahalenin yapılacağına karar verilmektedir. Kimi zaman tıkanıklığa beton parçaları neden olabilmekte bunun nedeni ise evde yapılan tamir tadilat işlerinin ardından yapılan malzeme temizliği sonucu, artıkların buralarda birikmesi.

Gidere akıtılan pisliklerin buralarda donması borularda yavaş yavaş tıkanmanın başlamasına en sonunda ise suyun borulardan geri gelmesine sebep olmaktadır. Böyle bir sorun oluştuğunda uzman ekipler robotlar yardımıyla tıkanıklık açma cihazları kullanılıp beton parçalanarak atılmasını sağlar. Bu işlemde banyonun hiçbir yerinde kırma işlemi uygulanmaması banyo tıkandı kırma işlemi uygulanmalı mı gibi soruları da ortadan kaldırıyor.

Banyo Tıkanıklığının Çözümü

Banyoda yaşadığınız tıkanıklık sorunlarını aşmak için teknolojiyi kullanan ve profesyonel biçimde çalışan şirketlere başvurabilirsiniz. Başvuracağınız şirketler sizin ihtiyaçlarınıza göre son teknoloji tıkanıklık açma makineleri ile sizlerin ihtiyaçlarına cevap verecektir. Başvuracağınız tesisatçı profesyonel araçlar kullanan bir şirket değilse ve mahalle arası bir çalışan ise fayanslarınızı yenilemeyi de göze almışsınız demektir. Bu da sizin tesisat maliyetinizin yanına kırma dökme masraflarının da eklenmesi demek. Bu maliyetlerin önüne geçmek için de daha fazla para vereceğim diye tesisat konusunda profesyonel olmayan kişilerle çalışmak yerine daha ilerisini düşünüp son teknoloji ürünleri kullanan firmalarla çalışmak daha mantıklı olacaktır.

Tıkanıklıkları açma işlemi için makine her zaman yeterli olmayabilir, nadir görülmekle birlikte en başında yanlış döşenen tesisatlar ciddi sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Yanlış döşenen tesisatın sorununu çözmek tıkanıklıklara göre çok daha zordur ve tesisatınızın en baştan elden geçirilmesi gerekebilir. Bu da size ekstra bir masraf verecektir. Çünkü özellikle kırım döküm işlerinde yaşanacak olan artış hem hafriyat masraflarını arttıracak, hem de kullanılan malzemelerdeki artış fiyata ekstra bir yük ekleyecektir.

Tüm bu sorunların önüne önceden geçebilmek de sizin elinizde. Öncelikle banyonuzdaki giderde mutlaka yeterli düzeyde bir süzgeç bulundurmalı ve fayans gibi kırmalı işlerde bu gideri çok daha ileri düzeyde bir koruma ile kapatmalısınız. Ayrıca banyoyu kullanımınıza da dikkat ederek bu sorunları yaşamaktan kurtulabilirsiniz.

MENU