Su Sızıntısı

Su sızıntısı gibi bir problem ile uğraşmak son derece zordur. Sızıntıların sadece gider borularını değil aynı zaman da bütün bir günümüzün de ciddi oranda zarar görmesine neden olur. Bir sabah işe gitmek için uykudan uyandığımız da yada bir anda tavanımıza baktığımız da ufak bir nemliliğin zamanla çoğaldığını görmek bütün gün ben ne yapacağım şimdi? Bu sorunu hallederken evim mahfolacak diye başlarız oflamaya. Bu nedenle giderilmesi zor bir sorun olmaktadır.

Gider hattının geçtiği her noktada meydana gelebilecek bir sorun olması su sızıntısı bulma işleminin mümkün olduğunca geniş bir alanda yapılması gerekliliğini arttırmaktadır. Hiç beklemediğimiz zamanlar da karşımıza çıkan bu problemler için ne yapmamız gerek? Aslında işini bilen ustaları tercih etmek yapılması gereken en doğru işlemdir. Şimdi diyeceksiniz bizim ustamız en iyisi fakat gene de bir türlü kaçak problemlerimizden kurtulamıyoruz. Yaşanan bu sıkıntılar aslında hattımız da sadace su sızıntısı olarak aranmasının yanlış olduğunu gösterir.

Bir ustanın böyle bir sorun karşısında yapması gereken su sızıntısını bulup hadi bana eyvallah! Diyerek evden ayrılması değildir. Tek bir noktada sızıntı tespiti yapmakla işlem bitmiş sayılmaz. Önemli olan hattınızın ulaşılması güç noktalarında dahi gerektiği şekilde müdahale edip şu anda olmasa bile kısa zaman içerisinde soruna neden olabilecek bir kaçak varsa onarımını yapmaktır. Bunu yapmak da gerçeği söylemek gerekirse her ustanın yapabileceği bir iş değildir.

Birçok firmanın cihazlar ile yapmış olduğu su sızıntısı tespit işlemlerin de binbir türlü dertler, tasayla uğraşmanıza gerek kalmayacak. Cihaz kullanımı ile düşündüğünüzden daha kolay bir çözümü olan su sızıntısı karşısında temiz hatları basınç uygulama yöntemleri ile kısa sürede tespit ederken pis su sızıntılarını mutlaka kamera göndererek boru patlağı yada kırılma gibi bir problemin tespiti yapılmaya çalışır. Size göre meydana gelen problem sadece su sızıntısı sorunu olabilir.

Fakat bize göre su kaçakları hattınızın eskidiğini ve belli noktaların da var olan hasarların belirtisidir. Benim hattım yeni döşendi diyorsanız o zaman su giderlerin de daha önceden uygulatmış olduğunuz tıkanıklık onarımın da yada oldukça sert cisimlerin giderden atılması ile alınan darbelerden sızan sular ile karşı karşıya olabilirsiniz. Tıkanıklık açma işleminin su sızıntısı ile ne alakası var diyorsanız burada ilişkili olan konu tıkanıklık açılırken borular üzerinden yapılan dikkatsiz çalışmalardır.

Dikkatsizce boruya yapılan darbeler o an da çok küçük hatta görülmeyecek derece de olan çatlakların gider kullanımının devam etmesi küçük noktaların büyümesine neden olur. Bu durum da sizin sağlıklı olarak gördüğünüz hattınızın ustanızın ufak bir dikkatsizliği ile size sorunlar yaşatmaya başlar. Her zaman en iyi ustayla çalışmanın farkı da işte buradan gelmektedir. Mersinin tesisatın bünyesin de bulunan her usta da bulabileceğiniz bu kalite ve işinin en iyisi hali ile böyle küçük kusurlara ihtimal verilmez.

Her işlemin robotlar ile uygulanması 3 metreye kadar etkili olan su sızıntısı sorunlarının dakikalar içerisin de bulunmasını sağlıyor. Üstelik bu işlemi yaparken temiz su sızıntıları için hiçbir bölgeyi kırmadan onarıyoruz. Pis su hattınızın sızıntılarının daha büyük boyutlar da olması söz konusu ise onarımı için birkaç fayanslık noktada etkili olan küçük bir noktada uygulanan kırılmayla içeri sokulan cihazlar ile sizi rahatsız eden sızıntıların tamamen ortadan kalktığına kesin gözüyle bakabilirsiniz.

MENU