Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma yaparken sadece hat üzerinden değil aynı zaman da kanaldan kaynaklanan bir sorun olup olmadığı konusunda gerekli bir araştırma yapılması gerekmektedir. Pis su hatlarının doğrudan kanala bağlı olması birçok sorunun nedeninin kanalda meydana gelmesini sağlar. Pis su kaçaklarında yaşanmak istenmeyen önemli bir problem de evinizin içerisine kadar girmesidir. Etrafta biriken su haliyle temiz su olmadığı için biriktiği bölgeler de kötü bir kokuya da neden olmaktadır.

Hele ki dolapların içerisine kadar bu sular nedeniyle günlerce temizlik yapmak da kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Aslında meydana gelen su kaçağı sorunu sadece borunun çatlak olan kısımların da değil aynı zamanda da yaşanan bir tıkanma sorunundan da kaynaklanır. Örneğin kanal açma işlemlerin de tuvalet ve banyo olarak değişen noktaların üst kattan tuvalet borusunun geçtiği noktada işlemler uygulanırken meydana gelen ağırlık ile özellikle eklem yerlerinden taşarak yoğun bir miktarda akışın yaşanmasına neden olur.

Bu durum da aynı anda iki sorun ile uğraşmanızı sağlar. Aslında nı ayrıntıyı belirtmemizin nedeni oluşan kaçakların aslında ne kadar basit nedenler ile ortaya çıktığıdır. Fakat ne denli kolay oluşurlarda oluşsunlar onarımları da bir hayli zor olmaktadır. Temiz su hattına oranla daha sık bir şekilde kullanmış olduğumuz pis su hatlarının içerisinde aynı zaman da geçen pislikler ve atılan maddeler sonucunda da alınan darbeler ile çeşitli sıkıntılar ortaya çıkar.

Bu noktada yapmış olduğumuz en büyük hatalardan biri gidere yakın bir noktada aldığımız kötü kokuların giderilmesi ve borunun içerisimde meydana gelen kirecin tamamının sökülmesi için bazı maddeler tercih edilir. Tamamen kimyasal içerikli olan bu maddelerin borular üzerinde sağlamış olduğu yanıcı etkisi nedeniyle kirecin aşınmasını sağlarken aynı zamanda da borunun belli bir noktasının da hasar görmesine neden olur ki işte bu noktadan sonra borunun onarımı yapılmadan da kaçağın önüne geçmek son derece zor ve uğraştırıcı olmaktadır.

İşte tam da bu noktada sunmuş olduğumuz yerinde çözümler ile cihazla pis su kaçağı tespiti yapmak için bizleri tercih edebilirsiniz. Su kaçağı bulma işlemlerin de tercih ettiğimiz yöntem nokta atış yapılarak sadece kaçağın olduğu bölgenin tespit edilmesi ile bölgesel onarım yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde hem sorunlu olmayan noktalar ile uğraşarak yaşanılan vakit kaybının önüne geçilmiş olunuyor hem de sadece gerekli noktanın onarımı yapılarak daha kalıcı sonuçların alınması sağlanmaktadır.

Gider borularının içerisinde yapılan işlemlerinin tahminden çok görüntülü kameralar ile sağlıklı bir şekilde tespit edilmesi daha kesin sonuçlar ile çözüme ulaştırmaktadır. Sadece tercih edilen cihazlar ile değil aynı zamanda aynı zaman da su tesisat kaçağı bulma va onarımı konusunda en iyi tecrübeye sahip ustalarımız sayesinde her aşama da özel bir şekilde hizmet verilerek müşteri memnuniyeti en üst seviyede sağlanmaktadır.

Hiçbir noktanın kırılıp parçalanmasına gerek duyulmadan uygulanan bu işlemler sayesin de artık hasarlı ve günlerce sürerek sizi de çileden çıkaran işlemler ile uğraşmak sorunda kalmamış olacaksınız. Hem eski yöntemlere oranla çok daha makul fiyatlar da olması hem de sıfır hasarla firma garantili olara eviniz de yapılan onarım işlemlerin de hiçbir şekilde mağdur olacak işlemler yaşamadan tam aksine en zor şekilde meydana gelen sorunlarınızı dahi gelişmiş teknoloji sayesinde raahtça çözmekteyiz. Bunun için cihazla pis su kaçağı tespiti yapan servislerimizin numaralarımızı çevirmeniz yeterli olmaktadır.

MENU