Cihazla Su Kaçağı Tespiti Neden Yapılır?

Evlerimizde ve işyerlerimizde temiz su borularında ve gider borularında su kaçakları meydana gelmektedir. Suyun aşındırıcı özelliğiyle temiz su borusunda çatlaklar oluşur veya gider borusunda birçok nedenden dolayı tıkanmalar oluşur ve bu olay su sızıntısına neden olur. Su kaçakları çoğu zaman çıplak gözle tespit edilemez ve fark edilmediği için kaçağın boyutunu uzman kişiler tarafından kontrol ettirmediğimiz sürece anlamayız. Eğer büyük bir su kaçağı varsa istemediğimiz sonuçlar elde edebiliriz ve bunun sonucunda çıkan olumsuz sonuçları onarmak masraflı olup cebimizi yakabilir.

Evdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Bu sorunun cevabı olduğunca basittir. Evdeki su kaçağını bulmak için su kaçağı tespit cihazı kullanılmalıdır çünkü bu kırma ve dökme yapmadan evinizin düzenini bozmadan en zahmetsiz, kesin ve kalıcı çözümdür. Fakat bu cihazları kullanabilmek için gerekli eğitimler alınması lazımdır. Bu yüzden her tesisatçıda bulunmayan cihazları, müşterisine memnuniyet garantisi veren firmalar bu cihazları yurtdışından ithal eder ve personellerine gerekli bilgiyi verdikten sonra müşteri memnuniyetini garantiler.

Geniş Alanlarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Bahçenizde, işyerinizde veya işyerinizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız hemen korkuya kapılmayın. Yeni üretilen son teknoloji su kaçağı tespit cihazları ile su kaçaklarını bulmak son derece kolaylaştı.  Akustik ses dinleme cihazı ve detektörü ile bu işlem gerçekleşebiliyor. Üstelik su kaçağının olduğu düşünülen yerlerde hiç bir yeri kazmadan, zarar vermeden, akustik ses dinlenip sorun noktasına ulaşılır. Eğer açık alanda ortam gürültülü ise detektör ile uzman kişi tarafından kulağına takılan kulaklık sayesinde bulunur. Dedektifi sorun olan bölgede gezdiren deneyimli personel kulaklığına iletilen farklı sesi anlar ve sorun noktasına kolayca ulaşarak onarım yapabilir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti sıradan klasik bir tesisatçıya göre su kaçağını bulmak için kırım işlemi yapmaktadır ama ilerleyen teknoloji sayesinde icat edilen su kaçağı tespit cihazıyla bu işlem çok kolay ve zahmetsiz bu işte ustalaşmış profesyonel kişiler su kaçağı onarım ve tespit işini daha uygun ve zahmetsiz bir şekilde yapabilirler.

Cihazla su tespiti yapmak için özel ve geliştirilmiş sistemler kullanılmaktadır. Bu cihazlar akustik dinleme yapar ve kaçağın yerini sesli ve görüntülü olarak tespit eder. Ayrıca kesin sonuç verip sızıntının tam yerini tespit eder ve bu size kalıcı bir çözüm sağlar. Eğer sizde su kaçağı tespiti veya onarımı yaptırmak istiyorsanız uzman kadrodan oluşan teknolojiyi yakından takip eden kurumsal firmaları seçmenizi öneririz.

Su kaçağı tespiti yapılan makineler taşınabilir makinelerdir ve en büyük özellikleri hassas derecede titiz ölçümler yapabilmesidir.  Makineler ilk olarak cihazımız ses dalgalarını ortaya çıkarır ve bu ses dalgalarını insan kulağıyla duymamız imkânsızdır. Bu yüzden bu işte uzmanlaşmış kişiler bu ses dalgalarını dijital ortamda değerlendirirler ve bu sayede sorunun ana noktasını tam tespit ederek müdahaleye başlarlar. Bu konuyu daha da açarsak ev veya işyerlerimize kurulan basınç arttırıcı sistemler ses dalgalarını yönlendirir, buda kaçağın olduğu noktada düzensiz bir ses çıkararak sorunun ana noktasına ulaşmamızı sağlar. Fakat bu ses dalgalarını anlayabilmemiz için bu işte yeterince usta ve profesyonel olmak gerekir. Bazı firmalar ise günümüz geçtikçe gelişen teknoloji hakkında bilgi

MENU