Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespitinde Yeni Dönem

Su kaçağı tespiti, su kaçağının oluştuğu ve kaçırmaya başladığı kısmın bulunmasıdır. Bu bölge son teknoloji cihazlarla tespit edilir ve zahmetsizce tamir edilir. Günümüz teknolojisinin yardımıyla piyasaya çıkmış kaliteli ve zahmetsiz araçları kullanarak hizmet veren firmalar, geçmişte duvarlar kırılarak yapılan işleme son vermektedir.

Su kaçağı tespiti eskiden bir işkenceydi. Teknolojik cihazlar olmadığı için tesisatçılar tüm duvarı kırar ve banyonun fayanslarını sökerek kaçağın yerini el yordamı ile tespit etmeye çalışırdı. Bu da hem maddi zarar hem de zaman kaybı demektir. Günümüzde teknolojinin katkılarından yararlanarak hızlı ve uygun fiyata hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar belki duvarları kırarak su kaçağı tespiti yapan tesisatçıdan biraz daha pahalı hizmet veriyor olabilirler.

Ancak duvarlar kırıldıktan sonra bir de bunları baştan yaptırdığınızı hesaplarsanız bu teknolojik cihazlar ile hizmet veren firmalar çok daha uygun fiyata iş yapıyor. Eğitimden geçen ve deneyimli çalışanlar, teknolojik cihazları kullanarak su kaçağının olduğu yeri anında hem kolay hem de maliyetsiz bir şekilde buluyor. Akustik dinleme cihazı ya da kameralı detektörler kullanılarak tespit edilen su kaçağı, kısa sürede onarılıyor.

Su Kaçağı Tespitinde Teknoloji

Akustik dinleme cihazı ile evinizin ya da iş yerinizin yüzeyi hassas olarak dinleniyor ve ses düzeninin bozulduğu noktalar kameralı detektörler ile kontrol ediliyor. Bu sayede hiçbir duvarınız ya da fayansınız kırılmadan işlem tamamlanıyor. Su kaçağı tespitinde son teknolojinin kullanılması firma için masraflı da olsa müşteriler için kazançlı bir yoldur. Aynı zamanda su kaçağı tespitinizi yapacak olan ekibin deneyimi ve bilgisi de hem iş zamanının kısalması hem de iş sonrası aynı problemin tekrar yaşanmaması konusunda oldukça önemlidir.

Tesisatınızda bir su kaçağı olup olmadığından emin değil iseniz önce bir takım testler yapmanız gerekir. Faturanız, daha önce geldiği miktarın aşırı üstüne çıkıyor ve su kullanımınız düşük seviyede olduğu halde bu inanılmaz faturalar ile baş etmek zorunda kalıyorsanız büyük ihtimalle bir su kaçağı durumu ile karşı karşıyasınız demektir. Ancak bu ihtimali netleştirmek için başka bir test daha yapmalısınız.

Evinizde su ile çalışan tüm makineleri kapatın ve muslukların tamamen sıkılı olduğundan emin olum. Bu durumda bile su saatiniz dönüyor ve sayaç işliyor ise su kaçağı probleminin olduğu kesindir. Bu durumdan sonra fazla beklemeden uzman bir tesisatçı ile görüşüp onarım işlemlerini yaptırmalısınız.

Su Kaçağı Tespitinde Tesisatçı Seçimi

Bu konuda üşengeç davranmanız ya da bu konuyu boş vermeniz sizi maddi zarara soktuğu gibi, binanın duvarlarında da rutubet meydana gelecektir.  Su kaçağı tespitini yaptırmak için ya bir firma ile görüşecek ya da basit bir tesisatçı ile iş yapacaksınız. Sıradan bir tesisatçı size daha uygun fiyat veriyor olsa bile hem iş süresi, hem de iş sonrasındaki masraf açısından oldukça büyük zarara uğrarsınız. Profesyonel bir firma ile çalışırsanız ise hem iş temizliği açısından hem de kısa sürede uygun fiyata işin tamamlanması açısından faydalarını göreceksiniz.

Su kaçağı tespitinde profesyonel manada yapan birçok firma vardır. Bu firmalar teknolojiyi maksimum seviyede kullanıp hem zamandan hem de işçilikten kar etmenizi sağlar. Bu prensipte firmalarla çalışmanız gelecekteki yeni bir sorun ile karşılaşmama olasılığınızı düşürür. Ayrıca sektörde kurumsallığını korumuş firmalarla çalışmak ilk maliyette pahalı gelsede ileriyi düşündüğünüzde size sağlayacağı yararlar verdiğiniz paradan çok daha değerli olacaktır.

MENU