Radyatör Temizliği

Radyatör temizliği için artık yapmanız gereken ustaların peteklerinizi sökmesini izlemek ve son derece ilkel bir yöntem ile balkon yada banyolar da hortum yardımıyla peteklerinizi temizlemesini izlemek olmamalıdır. Belki de hala birçoğumuzun ustaya ihtiyaç duymadan bu şekilde yapmış olduğu temizlemenin aslında çok fazla bir etkisi yoktur. Sadece içerisin de biriken tozları temizlemiş oluyorsunuz o kadar. Oysa radyatör temizliğine duyulan ihtiyaç burada biriken maddelerden kaynaklıdır. Bunları saf su ile temizlemek imkansızdır.

Radyatör  de biriken maddeler aynı zaman da peteğin de içerisinde var olan kireç, tortu ve balçıklardır. Birçoğumuzun bu maddeleri temizlemek için peteklerin havasının alınmasının yeterli olacağını düşünmekte. Petek havası almak ile radyatör temizleme işlemi aynı şey değildir. İçerisi temiz olmayan bir noktadan havayı boşaltmaya uğraşmak gereksiz bir işlemdir. Havanın oluşmasına neden olan faktörler de yukarı da saymış olduğumuz 3 maddedir. İhmal ettirmeden petek ve tesisat temizliği yaptırdığımız takdirde aslında peteklerin havasını almaya da gerek duymayız.

Peki her tesisatçı da radyatör temizliği yaptırmak doğru mu? Kesinlikle doğru değil. Biliyorsunuz ki petek temizleme yöntemlerin de avrupadan getirtilen ilaçlı su kullanımı eski yöntemle bu işi yapan tesisatçıları çok kötü etkiledi. Biz 1 şişe de sadece belli sayıda peteğin temizlemesini yaparken onlar neredeyse birkaç evin bütün petek tesisatını bu tek şişeyle temizleyebiliyorlar. Maddi kazanç sağlayabilmek için kimilerinin boyayla çoğaltmış olduğu kimilerinin de 4-5 liraya satılan petek koruyucu kapsüller ile peteğiniz de göstermelik temizleme işlemi yapmaktadır.

Bu yanılgılara düşerek temizleme işlemi yaptıralım derken peteğinizden olmayın. Bu durum da artık kurumsal firmalardan destek almak çok daha yararlı ve güvenilir bir yöntemdir. Kullanılan ilaçların gerçekten petek temizleme solüsyonları olup olmadığını anlamak için ustaların yaptığı içi mutlaka dikkatle izleyin. Bu ilaçların içerisin de bulunan kimyasal yapılarından dolayı çalışır halde ki kombinizin sürekli devir daim yapmasına neden olaral solüsyonların kısa zaman da her noktaya ulaşmasını sağlar.

Bu yöntemle tesisat boruları içerisinde dahi biriken pislikler tam anlamıyla temizlenmiş olur. Uygulanması bu kadar kolay radyatör temizliği birçok sorunun önüne geçmiş olursunuz. Petek boruları içerisinde biriken ve temizlenmemiş kireçler borunun daha hassas hale gelmesini sağlayarak dış darbelere karşı dayanıksız olmasını sağlar. Bu durumda tesisat kaçağı dediğimiz sızdırmalar başlayarak düşen su basınçları ile kombiniz çalışamaz bir hal alır.

Bazı tesisatların duvar içerisinden geçmesi nedeniyle birçok tadilatlık işlem uygulanması da cabası olur. Kış ayına girmeden yapılması daha doğru olan bu işlemler için sadece 2 saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır. Duvarınızın yada peteğinizin eski yöntemler de sökme, taşınma işleminde almış olduğu hasarlar ile zamanla oluşabilecek birçok problemi yaşatmadan çalışır halde petekleriniz ile radyatör temizliği yapmaktayız.

Sadece petek temizleme işlemlerinde değil borular da meydana gelebilecek kaçak problemlerin de hiçbir hasar verici işlem uygulamadan tesisat sızıntılarına müdahale ediyoruz. Biz kendimizden bu kadar eminken size de bizi tercih etmek kalıyor.

MENU